Kraft znaczy ekologiczny

Ekologia to temat, który od wielu już lat znajduje się na topie, a polityka firm oparta o działania pro środowiskowe nie tylko bywa ceniona, ale przyczynia się też do wzrostu ich popularności. Gramatura naszego papieru Kraft sprawia, że jest on gruby i nie przepuszcza światła. Parametry wytrzymałościowe to jedna z najważniejszych zalet użytkowych papierów typu Kraft. Jego powierzchnia jest jednolita, co ułatwia wprowadzanie nadruku.

Zastosowanie wyłącznie włókien pierwotnych, poddanych specjalnej obróbce mechanicznej (maszynowe gładzenie) i chemicznej sprawia, że papiery te otrzymują cechy idealne do wielu zastosowań technicznych i opakowaniowych, w tym również przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Retro papier

Papier Eko Kraft niepowlekany, ekologiczny, wyprodukowany z makulatury. Swoim wyglądem przywołuje styl retro. Eko Kraft to dwustronny papier występujący w odcieniu brązowo-szarym. Daje wiele możliwości zadruku. Pozwala nawiązywać do „starych dobrych czasów” z wyciszonymi i nostalgicznymi kolorami w stylu retro.

Papier z recyklingu

Niestety większość drewna w przemyśle papierniczym pochodzi z nieodpowiednio zarządzanych lasów, a przy produkcji papieru używa się sporo chemii, która niszczy środowisko. Warto zadbać i poznać papier z recyklingu, który staje się to coraz popularniejsze, dlatego ważne jest, aby robić coś w tej sprawie. 

Warto sprawdzać skąd firmy biorą surowiec i jak zarządzają swoimi plantacjami. Należy także zwracać uwagę czy papier jest niebielony, czy do jego produkcji użyto chloru. Warto wykorzystać także papier z recyklingu, który posiada długi cykl życia, potrafi być użytkowany cztero lub pięciokrotnie! Społeczeństwo musi być pełni świadomi z możliwości wybory papieru z recyklingu, które jest lepsze dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *